Jauna virtuves mēbeļu projekta izstrādes laikā ieguldīto pūļu un līdzekļu dēļ ikviens mājokļa īpašnieks vēlas, lai jauniegādātā virtuves iekārta saglabā tās sākotnējo izskatu arī daudzus gadus pēc iegādes. Lai gan virtuves mēbeļu kopšana šķiet pašsaprotama, tas nebūt nenozīmē, ka visas virtuves ir kopjamas vienādi, jo to kopšanas veidi lielā mērā atšķiras no mēbelēm izvēlētajiem materiāliem un to īpašībām. Tieši tāpēc mūsu dizaineri ir apkopojuši trīs praktiskus veidus, kā kopt Jūsu virtuves mēbeles, lai atvieglotu Jūsu ikdienas darbus virtuvē!
Galda virsmas
Tas nav nekāds noslēpums, ka galda virsma ir virtuves darbos biežāk nodarbinātais elements, tieši tāpēc atbilstoša galda virsmu kopšana ir patiesi būtiska, lai virtuve saglabātu tās sākotnējo svaigumu. Svarīgākais faktors, ko ņemt vērā, ir esošās galda virsmas materiāls un tā īpašības. Ja Jūsu virtuve ir aprīkota ar laminātu vai masīvkoku, svarīgi ņemt vērā, ka tās salīdzinoši viegli skrāpējas un mēdz uzsūkt traipus, ja tie uz virsmas atstāti pārāk ilgi. Lamināts kopšanas ziņā ir pateicīgāks par masīvkoku, jo to pārsvarā var kopt ar ikdienā lietojamiem tīrīšanas līdzekļiem, taču masīvkoks pieprasa papildus piepūli, un to ieteicams ar laiku noslīpēt un ieeļļot, lai uzturētu tā sākotnējo izskatu. Akmens un keramiskās virsmas uzturēt iespējams bez lielas piepūles, jo to īpašības samazina skrāpējumu un grūti tīrāmu traipu rašanos.
Mēbeļu fasādes
Lai gan galda virsmas virtuvē tiek nodarbinātas visbiežāk, virtuves mēbeļu fasādes nenoliedzami ir virtuves uzskatāmākais elements, tieši tāpēc to kopšana ir īpaši svarīga virtuves vizuālajam koptēlam. Tāpat kā ar galda virsmu dekoriem, fasāžu kopšana lielā mērā atkarīga no izvēlētā materiāla un tā apdares īpašībām. Lai gan glancētas fasādes ir vieglāk kopjamas ar ikdienā lietojamiem tīrīšanas līdzekļiem kā fasādes ar matētu apdari, tās vairāk izceļ radušos skrāpējumus un traipus, kā arī palielina iespēju, ka ilgtermiņā tās novelkāsies ātrāk. Attiecībā uz matētām fasādēm, tās pieprasa papildus pūles to kopšanā, jo uz tām nonākušos traipus ir grūtāk iztīrīt to porainā pārklājuma dēļ, tieši tāpēc ieteicams papildus iegādāties Magic Sponge. Vēl ieteicams izvairīties no mitruma un grūti tīrāmiem traipiem, jo, neskatoties uz fasāžu apdari, tie var radīt bojājumus ikvienam materiālam.
Virtuves skapīši
Lai gan virtuves mēbeļu uzskatāmāko elementu kopšana var šķist svarīgākā, lai virtuve saglabātu tās sākotnējo izskatu, svarīgi neaizmirst parūpēties arī par virtuves skapīšiem. Viens no efektīvākajiem veidiem, kā nodrošināt, ka virtuves skapīši laika gaitā saglabā to kvalitāti un sākotnējo izskatu, ir to atbilstoša aprīkošana. Skapītī zem izlietnes un skapīšos, kurus izmantojat tikko mazgāto trauku žāvēšanai, ieteicams izvietot alumīnija grīdiņas, kas tos pasargās no mitruma radītiem bojājumiem un pelējuma. Papildus tam pārējos skapīšos ieteicams izvietot gumijas ieliktņus, kas pasargās skapīšu iekšpusi gan no traipiem, gan skrāpējumiem, kas var rasties, pārvietojot piederumus. Skapīšus ieteicams arī regulāri tīrīt, vienlaikus atbrīvojoties no liekā, lai nodrošinātu, ka laika gaitā uz tiem nerodas neiztīrāmi traipi.
Atbilstoša virtuves mēbeļu kopšana ir lielisks veids, kā nodrošināt, ka jauniegādātās virtuves mēbeles pēc iespējas ilgāk saglabā to sākotnējo izskatu. Ja Jūs esat nolēmis savu mājokli papildināt ar jaunu, individuāli izstrādātu virtuves mēbeļu projektu, sazinieties ar mūsu pieredzējušajiem dizaineriem un saņemiet savu bezmaksas vizualizāciju šeit!